تفرج گاههای استان :چهار محال و بختیاری

تفرج گاههای استان :

 

 

 

حاشیه رودخانه کارون

رودخانه کارون از بهم پیوستن رودخانه های متعددی همچون بازفت، سبزکوه، دوآب، جونقان، کیار، ونک، خرسان، جهانبین و... تشکیل می شود .حواشی این رودخانه ها مناظری بسیار زیبا و بدیع دربخش عمده ای از استان پدید آورده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر حاشیه رودخانه کارون کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

حاشیه رودخانه زاینده رود

این مسیر بدلیل وجود مجموعه های تفریحی در محل پل زمانخان، شرایط اقلیمی مناسب، دسترسی نزدیک به مرکز استان و شهرهای استان اصفهان همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. در انتهای این مسیر سد و دریاچه زاینده رود وجود دارد که به نوبه خود زیباست . حوزه آبریز زاینده رود با مساحتی حدود 3200 کیلونتر مربع از قسمت شرق سلسله جبال زاگرس شروع و پس از طی مسافتی در حدود 360 کیلومتر در جلگه اصفهان به باتلاق گاوخونی می ریزد.

   تمامی مسیر حاشیه زاینده رود از سامان تا قراقوش (نزدیک سد زاینده رود) دارای مناظر زیبا و چشم نواز است.

 

 

 برای مشاهده گالری تصاویر حاشیه رودخانه زاینده رود کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

پیست اسکی چلگرد

 این پیست یکی از شناخته شده ترین پیست های اسکی واقع در زاگرس است کع در شهر چلگرد در مجاورت تونل اول کوهرنگ در قسمت شرقی کوه کارکنان قرار گرفته است. طول پیست حدود 800 متر با شیب 20% می باشد، و دارای سه محوطه ی تفکیک شده جهت خانواده، آقایان و خانمها بوده و به دلیل طولانی بودن فصل سرما و آرامش اکثر روز ها در تمام فصل زمستان قابل استفاده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر پیست اسکی چلگرد کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

دشت لاله های واژگون

این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله های سرخ رنگ و واژگون، در 12 کیلومتری چلگرد و در نزدیکی روستای بنواستکی کوهرنگ آرمیده است . هوای لطیف، سبک و پاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم دل هر بیننده ای را می نوازد. لاله های این دشت در اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت هرسال قابل رویت می باشند.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر دشت لاله های واٍژگون کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

منطقه حفاظت شده تنگ صیاد

 این منطقه دارای  21600 هکتار مساحت است و پارک ملی تنگ صیاد را با وسعتی معادل 5400 هکتار در دل خود جای داده است. تنگ صیاد بعلت داشتن تپه ماهورهای وسیع، زیستگاه مناسبی جهت گونه قوچ و میش است. کوهستان های جنوب منطقه دارای صخره های صعب العبور است و زیستگاه پلنگ، کل و بز می باشد. از دیگر جانوران منطقه می توان گرگ، روباه، شغال، کفتار، کبک دری کبک چیل، تیهو و عقاب را نام برد.

   دستیابی به منطقه از طریق محور شهرکرد-اصفهان میسر است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر منطقه تنگ صیاد کلیک نمائید.

/ 1 نظر / 33 بازدید
چت روم

سلام مطالبت جالب و خواندنيه خوشحال ميشم به من هم سر بزني چت رومي شلوغ و صميمي ;) www.hadci.com