چند نکته برای جوان ماندن پوست

هر روز کرم ضد آفتاب بزنید

 

شما در طول روز به ضد آفتاب احتیاج دارید، مهم نیست که در سایه باشید یا در داخل خانه، نور خورشید می‌تواند از پشت ابر و پنجره عبور کند. بنابراین شما همیشه در معرض آن قرار دارید. بیشتر مرطوب کننده‌‌ها ضد آفتاب نیز داند ولی اگر نداشت، به دنبال کرم‌‌های ضد آفتاب با درصد بالا بگردید.

 

آیا می‌توانم از محصولات آرایشی استفاده کنم؟

 

بله. با پوستی تمییز آغاز کنید.

صبح: مرطوب کننده، کرم ضد آفتاب، آرایش

شب: محصولات ضد پیری، مرطوب کننده بدون ضد آفتاب

 

 

پوست مرده را دور بیاندازید

 

لایه برداری به درخشش پوست شما کمک می‌کند. شما می‌توانید سلول‌های مرده را به آرامی با لیف یا کیسه حمام از پوست خود جدا کنید. اگر پوستی چرب دارید، این کار را هفته‌ای 1 یا 2 بار انجام دهید اما اگر پوستتان حساس است و جوش دارد، قبل از این کار با پزشک مشورت کنید. لایه برداری می‌تواند پوست شما را ملتهب کند.

 

پوستی روشن داشته باشید

 

برخی از محصولات محافظت از پوست موادی دارند که سلول‌‌های مرده را از بین می‌برند و موجب روشنی پوست می‌شوند. به عنوان مثال محصولات ضد پیری و ضد جوش ممکن است حاوی اسید سالیسیلیک و یا رتینوئیدها باشند.

 

در منوی غذایی شما چیست؟

 

پوست شما نیز مانند دیگر اعضای بدنتان احتیاج به تغذیه مناسب دارد. تحقیقات نشان داده که مواد مغذی می‌توانند از پوست شما محافظت کنند. کرم‌های حاوی ویتامین سی یا ای یا آنهایی که حاوی ویتامین آ و ب3 هستند می‌توانند پوست شما را از آسیب‌های نور خورشید حفظ کنند اما شما همچنان باید ویتامین‌های مورد نیاز را از مواد غذایی به دست آورید.

 

 

ارگانیک همیشه بهترین نیست

 

شواهدی علمی برای اثبات این که محصولات مراقبت از پوست ارگانیک و طبیعی برای پوست شما بهتر است وجود ندارد. در بعضی موارد آنها ممکن است پوست شما را بسوزانند، به خصوص اگر پوستی حساس دارید. شبیه بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، مواد طبیعی مانند شیره درختان ممکن است موجب جوش‌ یا آلرژی شوند. قبل از استفاده، آن را روی بخشی از پوست خود امتحان کنید.

 

/ 1 نظر / 19 بازدید
فاطمه

وب زیبایی داری به وب منم بسر