جای دیدنی استان چهار محال و بختیاری

 

چشمه دیمه:

چشمه دیمه در منطقه کوهرنگ در مجاورت روستایی به همین نام که اهالی آنرا به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند قرار دارد. این چشمه سرچشمه ی اصلی زاینده رود قبل از ایجاد تونل های کوهرنگ و در 12 کیلومتری چلگرد در مجاورت روستای دیمه واقع شده و تا مرکز استان 100 کیلومتر فاصله دارد آب این چشمه از گواراترین آبهای جهان است و خواص درمانی زیادی مطابق زیر دارد

  1. جلوگیری از پوسیدگی دندان
  2. درمان سنگ کلیه .

   این مکان به دلیل دارا بودن فضاهای سرسبز و خرم، راه دسترسی آسفالته، سرویس بهداشتی و سکوی نشیمن اطراف خود از دیر باز به عنوان یکی از تجمع گاه های ایلات و عشایر بختیاری و گردشگران شناخته شده است. مناظر زیبا و چشمگیر  همچنین فضاسازی اطراف چشمه، این مکان را در ردیف زیباترین گردشگاههای شهرستان کوهرنگ قرار داده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر چشمه دیمه کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

چشمه کوهرنگ:

 سر چشمه کوهرنگ با جریان آب بسیار زیاد ، از دامنه های زردکوه سرچشمه می گیرد و پس از گذر از پیچ و خم های فراوان به دریاچه سد کوهرنگ می ریزد و از تونل اول کوهرنگ وارد زاینده رود می شود. مناظر بسیار زیبای طبیعی اطراف چشمه و حضور عشایر در منطقه، زیبایی آنرا دوچندان کرده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر چشمه کوهرنگ کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

چشمه برم:

 جوشش چشمه های مصفای برم در مرکز شهر لردگان ، گردشگاهی با همین نام را به وجود آورده است . این چشمه علاوه بر تامین آب کشاورزی ، یکی از سر شاخه های کارون به حساب می آید و چشم انداز زیبایی را برای شهر لردگان به وجود آورده است .

 

 برای مشاهده گالری تصاویر چشمه برم کلیک نمائید.    

بازگشت به بالای صفحه

 

چشمه مولا و سرداب:

چشمه مولا و چشمه سرداب با فاصله نسبتا نزدیک به هم، به ترتیب در مجاورت روستای آلیکوه و رستم آباد از توابع شهرستان اردل، از چشم اندازها و مناظر بسیار زیبایی برخوردارند و هر روز به ویژه روزهای تعطیل پذیرای صدها گردشگر و مسافر از نقاط مختلف می باشند. فاصله این نقاط تا شهرکرد حدود 120 کیلومتر می باشد.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر چشمه مولا و سرداب کلیک نمائید.    

بازگشت به بالای صفحه

 

چشمه سیاسرد :

چشمه سیاسرد در 5 کیلومتری شهر بروجن قرار گرفته است. هوای خنک و مطبوع و درختان زیبا و کهنسال اطراف این چشمه مکانی بسیار زیبا برای تفرج و استراحت ساکنین شهر بروجن و سایر گردشگران به وجود آورده است؛ به طوری که همه روزه و به ویژه در روزهای تعطیل، این مکان شاهد گشت و گذار تعداد زیادی از مسافران و گردشگران می باشد. فضاسازی های مناسب و سهل الوصول بودن، میل به بازدید از این گردشگاه را دوچندان کرده است.

 

برای مشاهده گالری تصاویر چشمه سیاسرد کلیک نمائید.  

بازگشت به بالای صفحه

 

سایر چشمه های  استان :

وقت و ساعت در خراجی، زنه در هفشجان، دروغ زن در فرخشهر، دریاچه در دهنو، بیجه نون در موسی آباد، سلم در بالا اوغلی، گهرو در سرچشمه، ده چشمه در پیر غار، مایک در سورشجان، مادر دختر در گندمان، چشمه سیله در سیله،  میلاس در میلاس، برم در مالخلیفه، چشمه علی در امام قیس، آب سرده در روستای آب سرده، سرخون در سرخون.

 

             

/ 0 نظر / 39 بازدید