تـالاب ها

تـالاب ها

 

 

 

تـالاب چـغاخـور

 تـالاب چـغاخـور با مساحتی بیش از 2300 هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، همچون نگینی می درخشد. این تالاب هر ساله پذیرای انواع پرندگان مهاجر و بومی شامل انواع مرغابی، حواصیل، لک لک سفید، خروس کولی و آبزیانی چون ماهی کپور و نوعی از ماهیان گورخری است. هوای مطبوع و چشم انداز های زیبایی که در این مکان قرار دارد، ان را در ردیف یکی از مهم ترین کانون های سیاحتی استان قرار داده است. این تالاب در مسیر شهرکرد – ایذه (استان خوزستان) واقع شده و با شهرکرد 60 کیلومتر فاصله دارد.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر تالاب چغاخور کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

 

تالاب گندمان

تالاب گندمان به عنوان یکی از آبگیرهای حوزه آبریز آق بلاغ با فاصله‌ای نه‌چندان دور از تالاب چغاخور قرار گرفته است، به طوری که بخشی از خروجی تالاب چغاخور به این تالاب سرازیر می‌شود. پوشش دایمی آب این تالاب در حدود 700 هکتار است. اطراف آن نیز همچون تالاب چغاخور پوشیده از مرغزاری زیباست که معمولاً به عنوان مرتع غنی برای چرا احشام استفاده می‌شود. چشمه‌های اطراف تالاب علاوه بر آنکه مکان مناسبی برای گذران اوقات فراغت به شمار می‌آیند، آب تالاب را نیز تامین می‌کنند. از انواع پرندگان دایمی و مهاجری که در تالاب شناسایی شده‌اند میتوان به انواع مرغابی‌ها، کوکر و آنقوت اشاره کرد.

   از امکانات ویژه تفریحی و ورزشی اطراف تالاب، پرورش و نگهداری اسب و همچنین سوارکاری در مرغزار پیرامون تالاب است. پرورش اسب از زمان های بسیار دور در این منطقه، بخصوص در بین قبایل بختیاری معمول بوده و نژاد ویژه‌ای به وجود آورده است، که آمیزه‌ای از نژاد بومی و عربی می‌باشد.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر تالاب گندمان کلیک نمائید.

بازگشت به بالای صفحه

 

تالاب سولقان

این تالاب زیبا و با شکوه در 70 کیلومتری شهرکرد در مسیر شهرکرد -ایذه قرار گرفته و دارای اکوسیستم های زیبایی است. حضور عشایر، زیست پرندگان مهاجر و رویش گل های رنگارنگ در برخی فصول سال زیبایی این مکان را چند برابر کرده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر تالاب سولقان کلیک نمائید.

/ 0 نظر / 35 بازدید