روستای گوشه
روستای گوشه یکی از زیباتریین روستاهای استان چهار محال وبختیای است 
قالب وبلاگ
نويسندگان

آبشارهای استان

 


آبشار آتشگاه

 

این آبشار مفرح و سحرانگیز در 190 کیلومتری شهرکرد و 40 کیلومتری شهر لردگان، در دره ای روح افزا و دلگشا به طول 2 کیلومتر در بالادست روستای کوچک  آتشگاه قرار گرفته است. روستای آتشگاه- که خاطرات سرداران ایلامی  را بیاد می آورد -در دره ای تنگ و زیبا با خصوصیاتی بکر و طبیعی جای دارد.  وجود سنگ های آهکی، گچی و درختان کهن سال گردو، چنار، بلوط و زبان گنجشک پیرامون آن، مسیر این آبشار را فضایی سرسبز و بی نظیری ساخته است .

   پیوند عناصر زیبای طبیعی چون دره ، سبزه زار و اقلیم مناسب ، فضای بسیار فرح بخشی را جهت تفرج و گشت و گذار در این مکان فراهم می آورد. سراسر بهار و تابستان این آبشار قابل مشاهده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر آبشار آتشگاه کلیک نمائید.

 

بازگشت به بالای صفحه


 

آبشار سبز کوه

این منطقه زیبا با وسعتی در حدود 62 هزار هکتار در سه شهرستان بروجن، لردگان و کیار، دارای اکوسیستم های ویژه و چشم اندازهای طبیعی، مرتعی، جنگلی و کوهستانی می باشد. آبشارهای پرآب و دیدنی مثل تنگ زندان و معدن ، زیبایی منطقه را دوچندان کرده است.

   این منطقه دارای سه نوع آب و هوا ست و به تبع آن جانورانی چون پلنگ، خرس قهوه ای، سنجاب بلوط های غرب ایران، کل، بز و کیک دری در این منطقه زندگی می کنند.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر آبشار سبزکوه کلیک نمائید.

 

بازگشت به بالای صفحه


 

آبشار دره عشق

این آبشار بین روستاهای دره عشق و دورک اناری قرار دارد و ارتفاع آن بیش از یکصد متر می باشد. حاشیه آبشار پوشیده از درختان جنگلی و انارستان است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر آبشار دره عشق کلیک نمائید.

 

بازگشت به بالای صفحه


 

آبشار شیخ علیخان

این آبشار سحرانگیز و پرآب در 12 کیلومتری شهر چلگرد و در مجاورت روستایی به همین نام واقع شده و از منحصربفردترین  دیدنی های این استان است. طبیعت بکر، یخچال های دائمی زردکوه، مناظر زیبا و بی بدیل و سیاه چادرهای عشایر بختیاری این مکان رابه یکی ازمهمترین کانون های توریستی استان تبدیل نموده است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر آبشار شیخ علیخان کلیک نمائید.

 

بازگشت به بالای صفحه


 

آبشار تونل کوهرنگ

این آبشار از سرازیر شدن آب تونل اول کوهرنگ در جهت انتقال آب چشمه کوهرنگ و دیگر چشمه های اطراف به زاینده رود در سال 1332 در منطقه کوهرنگ ایجاد گردید. تلاش برای انتقال این آب به زمان های بسیار دور برمیگردد.

   در زمان صفویان تلاش برای ایجاد شکاف در کوه و انتقال آب، راه به جایی نبرد .این شکاف که در نزدیکی تونل قرار دارد، خود یکی از دیدنی های تاریخی منطقه است.

 

 برای مشاهده گالری تصاویر آبشار تونل کوهرنگ کلیک نمائید.

 

[ ۱۳٩۳/٦/۸ ] [ ٥:۱۳ ‎ب.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

روستای گوشه یکی از زیباتریین روستاهای استان چهار محال وبختیار ی است که درچند کیلومتری شهر ناغان می
صفحات دیگر
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

ابزار وبلاگ | آی پک 4
قالب وردپرس | بک لینک
ناریا | یاس تم
فونت زيبا ساز