روستای گوشه
روستای گوشه یکی از زیباتریین روستاهای استان چهار محال وبختیای است 
قالب وبلاگ
نويسندگان

. در کعبه اگر دل سوزی غیر است تو را

.                  طاعت همه فسق و کعبه دیر است تو را

. ور دل به خدا و ساکن میکده ای

.                  می نوش که عاقبت به خیر است تو را

 

 . وصل تو کجا و من مهجور کجا

.                           دردانه کجا، حوصله مور کجا

. هر چند ز سوختن ندارم باکی

.                            پروانه کجا و آتش طور کجا


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳٠ ] [ ۱:٢۳ ‎ق.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

برای تمیز کردن پنیر پیتزای چسبیده به ظرف ، بهتر

است آن را با آب سرد و مایع ظرفشویی بشویید.

 ***********************************

هنگام استفاده از منقل برای تهیه کباب ، یک ورق کاغذ

آلومینیومی ( فویل ) در کف آن قرار دهید . این کار هم 

باعث تشدید حرارت می شود و هم تمیز کردن منقل را

آسان می کند

 *******************************************

 پوست گرفتن و خرد کردن سیر باعث چسبندگی دست

ها می شود . برای جلوگیری از این مشکل ، حبه های

سیر را ابتدا دو دقیقه در آب جوش و سپس در آب سرد  

بگذارید  پس از آن پوست بگیرید .

 توجه داشته باشید هنگام مصرف سیر جوانه سبز

وسط آن را در آورید

****************************************

برای جدا کردن پوست نازک روی بادام ، آنها را دو دقیقه

در آب جوش قرار دهید و سپس در آب سرد بگذارید و به

 راحتی پوست آنها را جدا کنید

*****************************************

برای گرفتن پوست هلو در تهیه مربا و کمپوت ، هلوها

را یک دقیقه در آب بجوشانید و  بعد پوست بگیرید

********************************************

 

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۳٠ ] [ ۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

پیشاپیش عید سعادت وبخشش الهی بر همه دوستان روزه دار مبارک باد.

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت صدشکر که این آمد و صد حیف که آن رفت پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه ی دوستان و روزه داران محترم تبریک عرض می نمایم. مجموعه اس ام اس به مناسبت تبریک عید فطر که وبلاگ دراختیار شما قرار گرفته است.

 


کم کم غروب ماه خدا دیده می شود ………. صد حیف از این بساط که برچیده می شود

——————– اس ام اس عید فطر ——————–

در این بهار رحمت و غفران و مغفرت ………. خوشبخت آن کسی ست که بخشیده می شود

——————– اس ام اس عید فطر ——————–

رمضان آمد و روان بگذشت ………. بود ماهی به یک زمان بگذشت

——————– اس ام اس عید فطر ——————–

شب قدری به عارفان بنمود ………. این معانی از آن بیان بگذشت

——————– اس ام اس عید فطر ——————–

مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو ؛ یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو …. آیا چیزی قابل درو در این رمضان کاشته ایم؟

——————– اس ام اس عید فطر ——————–

من کنون روز جاوید گرفتم ز جهان ؛ گر شما در هوس عید بقایید همه .
ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٧ ] [ ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

 


روز قدس به روایت امام خمینی‌(ره)

 

 

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، سرزمین اصلی و وطن میلیون‌ها آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال 1948 آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
این توطئه از همان اولین سالهای اجرا، با مقاومت مردم مسلمان فلسطین و اعتراض مسلمانان و انسان‌های آزاده و بیدار دل جهان مواجه شد و به شکل مبارزات پیگیر و سیاسی ـ نظامی، چهره خود را نشان داد. ملت مسلمان ایران نیز پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مسأله آزاد‌سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‌هایش قرار داده و همه ساله روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستمکاران تاریخ تبدیل کرده است.
پس از پیروزی انقلاب، امام خمینی در اولین فرصت روزی را برای به نمایش گذاردن حساسیت جهانی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار، به عنوان «روز قدس» تعیین نمودند و پیامی به همین مناسبت صادر نمودند.
امام در این پیام که روز 16 مرداد 1358 در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال 1399 هجری قمری خطاب به مسلمانان جهان صادر کردند، چنین فرمودند: 1
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم که اکنون، این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢٧ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

کوگ بختیاری

همه چیز درباره کبک


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/۱۳ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]
 

فال نخود بختیاری

ایل بزرگ بختیاریایل بزرگ بختیاری

فال نخود بختیاری

درمیان عشایر بختیاری یکی از رایج ترین نوع تفال یا فال گرفتن که معمولا افراد مسن حالا یا توسط مردان و یا زنان گرفته میشود علاوه بر انواع آنها توسط تسبیح فال با نخود است که بسیار به واقعیت نزدیک میباشد و باور کنید رد خور ندارد ..برای گرفتن فال با نخود ابتدا 41عدد نخود که هم اندازه باشند را جدا میکنند .سپس آنها را روی قالی یا مکانی صاف میگذارند و سپس توسط دوتا دست انها را جدا میکنند بطوری که مقداری توسط دست راست و مقداری توسط دست چپ و مقداری هم در وسط بماند آنها را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنند....سپس نخود های هر قسمت را 4تا 4تا از هم جدا میکنند ...مثلا قسمت سمت راست را همینطور 4تا 4تا جدا میکنند ..چند حالت امکان دارد اتفاق بیفتد ...یا یکی باقی میماند یا دو نخود یاسه و یا 4نخود باقی میماند که نخودهای باقی مانده را در بالا قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای وسطی رفته و آنها را نیز 4تا 4تا جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود را در بالا و جدای از نخودها مقابل نخودهای باقی مانده از ستون اول قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای قسمت سوم که توسط دست چپ جدا شده رفته و انها را جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود در برابر دیگر نخودها قرار میدهند در یک ردیف ...چند حالت اتفاق میافتد که بهترین آن اگر در ردیف سمت راست یک نخود و در ردیف وسط دوتا و در ردیف سوم هم دوتا باقی بماند که جمعا 5تا میباشند ای فال را 5تن آل عبا میگوبند که بهترین نوع فال است و مرادش حاصل میشود و اگر از هر دیف 4تا بماند که در مجموع 12 تا میباشند نیز به آن 12امام میگویند که خوب است . در حاتی دیگر از هرکدام سه تا میماند که به ان نوح نبی اله میگویند و یا حالی از ستون اول یکی .ستون دوم سه تا و ستون سوم هم یکی که این هم خوب است ...خلاصه افراد حرفه ای تر باقی مانده نخودها را باهم قاطی و مجددا به سه قسمت و سپس 4تا4تا جدا میکنند و نخود های باقی ماده را بازهم قاطی و 4تا4تا جدا میکنند و سپس به تفسیر و تجزیه و تحلیل ان میپردازند و خلاصه انگار حرف دل شما را میزنند و بسیار واقعیت دارد ...چند وقت پیش که از در سبزقبا در دزفول رد میشدم مردی را دیدم که داشت با نخود فال میگرفت و کلی هم مشتری داشت ...خلاصه در شبهای سرد زمستان زیر سیاه چادر این نوع تفال هم برای خودش حکایتی شیرین دارد...ازاینکه شاید مطلب را بخوبی نرسانده باشم از همه شما عزیزان پوزش میخواهم ...

[ ۱۳٩۱/٥/۱٢ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

 

توصیه های سلامتی در ماه رمضان

 

برنامه غذایی ما در ماه مبارک رمضان نباید نسبت به قبل خیلی تغییر کند و در صورت امکان باید ساده باشد. همچنین باید طوری تنظیم شود که بر روی وزن طبیعی تأثیر زیادی نداشته باشد .

با توجه به ساعات طولانی گرسنگی در روز ، باید غذاهایی را مصرف کنیم که به کندی و دیر هضم می شوند مثل غذاهای حاوی فیبر زیاد . غذاهای دیرهضم معمولاً 8 ساعت در دستگاه گوارش می مانند، در حالیکه غذاهای زود هضم فقط3 تا4 ساعت در معده باقی می مانند و فرد خیلی زود احساس گرسنگی خواهد کرد.

غذاهای دیر هضم عبارتند از : حبوبات و غلات مثل جو ، گندم ، جو دوسر ، لوبیا ، عدس ، آرد سبوس دار ،‌ برنج با پوست و غیره ( که کربوهیدرات های پیچیده نامیده می شوند ) .

غذاهای زود هضم عبارتند از : غذاهایی که حاوی قند ، آرد سفید و غیره هستند ( که به این گروه کربوهیدرات های تصفیه شده گفته می شود ).

غذاهای حاوی فیبر غذایی عبارتند از : غذاهای حاوی سبوس ، گندم سبوس دار ، غلات و حبوبات ، انواع سبزی ها مانند لوبیای سبز ، نخود ، ‌ ذرت ،‌ اسفناج ، برگ چغندر ، میوه های با پوست ، میوه خشک شده مثل برگه زردآلو ، انجیر ،‌ آلو خشک ، بادام و غیره .

غذاهای مصرفی باید در حالت تعادل با یکدیگر باشند و از همه گروه های غذایی مثل میوه، سبزیجات ،‌گوشت و مرغ و ماهی ، نان و غلات و گروه شیر و لبنیات باید در برنامه غذایی ما وجود داشته باشد .

غذاهای سرخ شده باید به مقدار کم مصرف شوند، زیرا باعث عدم هضم ، سوزش سردل و اختلال در وزن مناسب می شوند .

 


از چه غذاهایی پرهیز کنیم ؟


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٧:٢٩ ‎ب.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]

نمازهای شب های ماه رمضان 

در بیان نمازهاى شبهاى ماه رمضان،و دعاهاى روزهاى آن‏که مشهور است،و علامه مجلسى در کتاب زاد المعاد در فصل آخر ماه رمضان آنها را ذکر کرده و احقر در این قسمت،به بیان آنچه آن بزرگوار نوشته اکتفا مى‏کنم: نماز شب اول:چهار رکعت،هر رکعت حمد و پانزده مرتبه سوره توحید. شب دوم:چهار رکعت،در هر رکعت حمد و بیست مرتبه سوره قدر. شب سوم:ده رکعت،در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه سوره توحید. شب چهارم:هشت رکعت،در هر رکعت حمد و بیست مرتبه سوره قدر. شب پنجم:دو رکعت،در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه سوره توحید،و پس از سلام صدر بار صلوات.غ شب ششم:چهار رکعت،در هر رکعت حمد و سوره تبارک. شب هفتم:چهار رکعت،در هر رکعت حمد و سیزده مرتبه سوره قدر. شب هشتم:دو رکعت،در هر رکعت حمد و ده مرتبه سوره توحید و پس از سلام هزار مرتبه سبحان اللّه. شب نهم:شش رکعت در فاصله میان نماز شام و هنگام خوابیدن،در هر رکعت حمد،و هفت مرتبه آیة الکرسى‏ و پس از پایان نماز پنجاه بار صلوات. شب دهم:بیست رکعت در هر رکعت حمد و سى مرتبه سوره توحید. شب یازدهم:دو رکعت،در هر رکعت حمد و بیست مرتبه سوره کوثر. شب دوازدهم:هشت رکعت،در هر رکعت حمد و سى مرتبه سوره قدر. شب سیزدهم:چهار رکعت در هر رکعت حمد و بیست‏وپنج مرتبه سوره توحید. شب پانزدهم:چهار رکعت،در دو رکعت اول پس از حمد صد مرتبه سوره توحى،و در دو رکعت دیگر بعد از حمد پنجاه مرتبه سوره توحید. شب پانزدهم:دوازده رکعت در هر رکعت حمد و دوازده مرتبه سوره تکاثر. شب هفدهم:دو رکعت،در رکعت،اول حمد و هر سوره‏اى بخواهد،و در رکعت دوم حمد و صد مرتبه سوره توحید،و پس از سلام صدر بار:لا اله الاّ اللّه‏ شب هجدهم:چهار رکعت در هر رکعت حمد و بیست‏وپنج مرتبه سوره کوثر. شب نوزدهم:پنجاه رکعت،در هر رکعت حمد و یک مرتبه سوره زلزال. شب بیست تا بیست‏وچهارم:در هر کدام هشت رکعت با هر سوره‏اى که میّسر شود. شب بیست‏وپنجم:هشت رکعت،در هر رکعت حمد و ده مرتبه سوره توحید. شب بیست‏وششم:هشت رکعت،در هر رکعت حمد و صد مرتبه سوره توحید. شب بیست‏وهفتم:چهار رکعت،در هر رکعت حمد و سوره ملک،و اگر نتوانست بیست‏وپنج مرتبه سوره توحید. شب بیست‏وهشتم:شش رکعت،در هر رکعت حمد و صدر مرتبه آیة الکرسى،و صدر مرتبه سوره توحید،و صد مرتبه سوره‏ کوثر،و پس از نماز صد بار صلوات.فقیر گوید:نماز شب بیست‏وهشتم موافق آنچه من یافتم به این صورت است:شش رکعت،در هر رکعت حمد و ده مرتبه آیة الکرسى،و ده مرتبه سوره کوثر،و ده مرتبه سوره توحید،و پس از نماز صد بار صلوات. شب بیست‏ونهم:دو رکعت،در هر رکعت حمد،و بیست مرتبه سوره توحید. شب سى‏ام:دوازده رکعت،و در هر رکعت حمد و بیست مرتبه سوره توحید و پس از سلام صدر بار صلوات،و این نمازها چنان‏که بیان شد هر دو رکعت به یک سلام است.

[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ٦:٤٥ ‎ب.ظ ] [ حبیب اله جعفری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

روستای گوشه یکی از زیباتریین روستاهای استان چهار محال وبختیار ی است که درچند کیلومتری شهر ناغان می
صفحات دیگر
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

ابزار وبلاگ | آی پک 4
قالب وردپرس | بک لینک
ناریا | یاس تم
فونت زيبا ساز